Sbohem, Mirku

sobota 3. duben 2010 11:16

Sestřelení Mirka Topolánka Topolánka dva měsíce před volbami se dalo čekat. Říkal si o to. A někoho sestřelit museli. Chtěl bych říci, že to působí tragikomicky. Jenže nenacházím ten komický rozměr. A opět mě to nutí ke korekci názoru, že Čechám chybí fungující levice. Čechám chybí fungující pravice.

Co se stane teď? Strana, v níž korupce a kmotrovství narostlo zcela nestoudných rozměrů. Plakáty "Opencard, nejlevnější karta" nechť jsou jejím mementem.

Strana se polepší. Na pohřbu předáka se všichni chytnou za nos. Přestanou krást a podvádět a začnou se starat o vdovy, sirotky a opuštěná zvířátka.

Nebo ne? Langer, Nečas a další se servou o reálnou moc ve straně. A ti pod nimi zatím nerušeně rozkradou, co zbylo. Dokud to ještě jde.

Nečas vypadá slušně, chytře a sympaticky. Jen nevím, jestli bude mít koule zkrotit to, co se bude dít pod ním.

Už několik měsíců, ne-li let, mám dojem, že ODS by si zasloužila pořádně prohrát volby. Tak 15% by jim slušelo. S Nečasem v čele. Měl by 4 roky na to, udělat z ODS volitelnou stranu.

Zlobím se na ně. Moc se na ně zlobím. ODS by měla být stranou, kterou bych volil. Ale už 10 let to nešlo.

A mimochodem, ty Topolánkovy výroky mi zas tak drsné nepřipadly. Daly se vnímat i nediskriminačně a věřím, že tak byly míněny. Ale za něco ho dostat museli..

 

Navazuje blog o dalších stranách..

Tomáš Rektor

Tomáš Rektor

Tomáš Rektor

O všem, k čemu budu mít pocit, že stojí zato se vyjádřit:)

Psychiatr a psychoterapeut, milovník svobody s všeho dobrého.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora