O šrotovném, Zubové a prostituci

sobota 11. červenec 2009 18:03

Je přece správné, zastávat se slabšího. Třeba - Škodovky, Mostecké uhelné a Ruska. Jen škoda, že to Václav Klaus, ten vrtošivý stařík a nelida, zase kazí. Je přece správné odmítat korupci. Olga Zubová budiž živým příkladem. Je přece správné chtít úspěch pro všechny. Proto ty pracovitější a schopnější a úspěšnější oberme a podpořmě ty línější a neschopnější.

Dobře, chápu, že nejde zdaleka jen o podporu těch líných. Dobře rozumím tomu, že jsou starší, nemocní a lidé, kteří třeba prostě mají smůlu. Jenže mně se zdá, že ani o ně v ČSSD zas až tak nejde. 

Šrotovné mi připadá mimořádně nemravné. Výmluvy na ekologii. Ano, nový vůz nejpíš bude mít meší spotřebu. Ale nemusí. Nikde jsem si nevšiml, že by se týkalo náupu vozů s učitou spotřebou nebo třeba na plyn. A jaké znečištění přinese výroba toho nového vozu? A nebude jím náhodou majitel jezdit víc, protože je splehlivější, má levnější provoz, nebo protože se třeba chce předvádět? Aha, že je potřeb podpořit automobilový průmysl a tím i vše, co se na něj nabaluje. A proč zrovna automobilový? Proč konečně nesnížit byrokracii, neulevit drobným živnostníkům, a tím skutečně umožnit úspěch každému? Že nebudeme černým pasažérem a parazitovat na zemích, které šrotovné mají? Tato úroveň solidarity mě zaráží. Zvlášť po zamítnutí misé v Afganistánu. A i odmítání radaru je tak trochu parazitování na obranném systému, do kterého nechceme přispět, nemyslíte?

Surové je, že šrotovného skutečně nejspíš využijí ti nejchudší. Kteří se nejspíš budou zadlužovat. Na začátku krize. O které nikdo neví, jak dlouho bude trvat a jak hluboko ještě padneme. Ale to zřejmě nevadí. Krom škodovky možná na šrotovném vydělají i banky. Tedy, pokud bude veto vrtošivého staříka přehlasováno.

Podobné je to s tou Mosteckou uhelnou. ČSSD je pro prolomení limitů  težby. Ano, tak je to správně. Jde tu o energetickou sobětačnost státu. A hlavně -  opět tu jde o ty slabší. Třeba o pár tisíc zaměstnanců MUS a dalších spolupracujících firem. A co těch pár set tisíc obyvatel Severních čech, kteří už chtějí dýchat čistý vzduch, mít jistotu, že nebudou žít v měsíční krajině? Kteří doufají, že se tam vrátí normální život? Mimochodem, být investorem, založili byste svou firmu, a tím i dali llidem práci, a nabídli obyvatelům své služby, někde, kde nevíte, jestli se za pár let nebude za humny težit uhlí?

Energetická soběstačnost? Já myslel, že  spousta uhlí i elektřiny se vyváží. Aha, zahraniční bilance. Energetická sobětatčnost až pro další generaci. Co myslíte - co je pro soběstačnost lepší - vytěžit více uhlí nebo investovat do úspor a obnovoitelných zdrojů? Co byste přáli svým dětem - uhlí nebo čistý vzduch? Aby byli horníci nebo odborníci třeba na solární energii? Horníci mají jednu velkou výhodu - nemají šanci najít stejně placenou práci, zvlášť, pokud je jich několik tisíc lidí. Takže se jimi lépe vydírá. A volí levici.

Vlastně me napadá jediný důvod k podpoře takto velkých firem. Kdo myslíte, že Vám dám větší úplatek? Jedna velá firma nebo pět tisíc živnostníků?

A tak jsme se dostali k Olze Zubové.

Ne, nemyslím si, že Pohanka "přeběhl" zadarmo. Dokonce si i myslím, že dosáhl mistrovství v tom, že se nechal koupit dvakrát. Jen že nikdo neví, co za to dostal.

Jiří Paroubek neustále hovořil o vládě založené na korupci.

Víte, co znamená slovo chucpe? Jedna z nejčastějších definic praví, že to je otcovrah a matkovrah hájící se slovy, že je sirotek.

A chucpe je i Olga zubová, která pár měsíců poté, co velmi významě pomohla pádu pravicové vlády, je na velmi dobře volitelném místě levicové strany. Která má navíc boj proti korupci v předvolebníích sloganech. A mimochodem, neptám se poprvé - kdo a proč sponzoroval její kampaň?

Ten krok je samozřejmě velmi rozumný. ČSSD ztrácí spojence. Nikdo, krom nich,  si asi netroufne jít do vlády otevřeně podporovan komunisty. Přidáváním nejrůznějších platforem (zelené, křesťanské..) se otvírá dalším a dalším voličům.  Ideálně by to mělo dospět až tak daleko, že by jiných stran nebylo třeba. Na vše přeci máme platformy. Jenže - co když ty platformy budou mít opačné názory. Jinými slovy - jak se teď bude Olga Zubová stavět k prolomení limitů težby?

 

A teď k té prostituci.  Nedávno jsem četl, že je také postižena krizí. Klesají ceny, salony zlevňují. Znepokojilo mě to. Co myslíte, je u nás víc prostitutek nebo zaměstnanců MUS? Co když všechny přijdou o práci? Z čeho budou žít? A co všecheny související obory? Lihovarnický,  tabákový, gumárenský, kosmetika, erotické oděvy, venerologie? A to vše konzumují ve velkém cizinci, takže co by to udělalo se zahraniční bilancí? A s cestovním ruchem? A s ČSA? A s neméně podstatným čekým vývozním artiklem - pervitinem? 

Pánové, zamyslete se prosím. Určitá snaha vidět je a slogan - Praha - Bordel Evropy, by zněl více a více věrohodně. ČSSD je zde mnohem uvědomělejší a na rozdíl od jistých pravicových premiérů, kteří se pohybují obnaženi v zahraničních vilách pochybné pověsti,  ti levicoví podporují ty naše, české. Ale, a myslím to upřímně - nezasloužila by si česká prostituce otevřenou finační podporu? Úspěch si přeci zaslouží každý.

Tomáš Rektor

Tomáš Rektor

Tomáš Rektor

O všem, k čemu budu mít pocit, že stojí zato se vyjádřit:)

Psychiatr a psychoterapeut, milovník svobody s všeho dobrého.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora